Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kraj: 1844 interwencje strażaków w związku z silnym wiatrem. Zginęły dwie osoby

PAP/Łukasz Gągulski

1844 zgłoszenia dotyczące usuwania skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu odnotowała w sobotę staż pożarna – przekazał PAP rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. Zginęły dwie osoby: kobieta w woj. dolnośląskim i mężczyzna w woj. podkarpackim.

Do godz. 20.00, w związku z frontem atmosferycznym odnotowano 1844 zgłoszenia dotyczące usuwania skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu. Najwięcej w woj. małopolskim – 1082, mazowieckim – 11 oraz łódzkim – 150. Interwencje dotyczyły usuwania przewróconych drzew z ulic i chodników oraz podtopień budynków i ulic

– poinformował w sobotę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Przekazał także, że w miejscowości Biały Kościół w woj. dolnośląskim zginęła 70-letnia kobieta przygnieciona przez drzewo.

Rzecznik prasowy podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja poinformował o drugiej ofierze śmiertelnej. W miejscowości Przewrotne w powiecie rzeszowskim, prawdopodobnie w skutek silnego podmuchu wiatru, na jadący samochód przewróciło się drzewo. Zginął 39-letni kierowca auta.

Autor: D.  Starzyńska-Rosiecka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, burza
Burze z gradem nad regionem. Są też ostrzeżenia dla żeglarzy

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w województwie warmińsko-mazurskim. Do wieczora burzom mogą towarzyszyć silne opady deszczu - do 20 litrów wody na metr kwadratowy -...

Zamknij
RadioOlsztynTV