Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kradzionym paliwem tuszowali swoje przestępstwa. Nastolatkowie w rękach policji

Fot. KMP Olsztyn

Dwóch nastoletnich braci z Olsztyna postanowiło wejść na przestępczą ścieżkę. 16-latek i 18-latek okradali place budów.

Ich łupem padały głównie narzędzia, materiały budowlane, a także części samochodowe m.in. katalizatory. Jak powiedział nam sierżant sztabowy Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji – nastolatkowie wpadli także na pomysł, jak dojechać na miejsce przestępstwa.

Na miejsce przestępstw przyjeżdżali autami, które zabierali w nocy bez wiedzy rodziców. Natomiast w celu ukrycia swojego przestępczego procederu, kradli paliwo z zaparkowanych samochodów. Wybierali pojazdy ustawione w nieoświetlonych miejscach, często w pobliżu zalesionego terenu. Następnie skradzione paliwo przelewali do baków aut, którymi się poruszali, aby nie wzbudzić podejrzeń rodziców.

00:00 / 00:00

Jak ustalili policjanci, łupem braci padły przedmioty warte ponad 32 tysiące złotych. Paliwo, które ukradli wyceniono na 2,5 tysiąca złotych. Starszy z braci usłyszał 18 zarzutów i odpowie przed sądem. Jego młodszy brat będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samochody, złodzieje, narzędzia, materiały budowlane, plac budowy
Do strażaków trafi nowoczesny sprzęt. Na liście są też duże inwestycje

Dzięki ustawie modernizacyjnej i współpracy z samorządami do strażaków na Warmii i Mazurach trafi nowy sprzęt. Realizowane będą również duże inwestycje infrastrukturalne, które rozpoczną się w...

Zamknij
RadioOlsztynTV