Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kradł, podpalał i nie odsiedział pełnego wyroku. Wpadł na przejściu w Grzechotkach

Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na przejściu w Grzechotkach obywatela Niemiec narodowości kazachskiej.

48-latek ma na koncie kradzieże, podpalenia i straty na kwotę ponad 2,5 mln euro. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Mężczyzna stawił się do odprawy granicznej na wjazd do Polski. W trakcie weryfikacji dokumentów okazało się, że jest poszukiwany. Niemiecki wymiar sprawiedliwości ścigał go za przestępstwa popełnione od czerwca 2006 roku do stycznia 2007 roku. Wraz z kolegą kradł towary na terenie Niemiec czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Kiedy okazywało się, że w obiektach nie ma kosztownych rzeczy, podpalali je, powodując straty na kwotę ponad 2,5 mln euro. Obywatel Niemiec ma za to zasądzoną karę prawie 11 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna część wyroku odbył, a następnie wyjechał do Rosji. Tam spędził ostatni rok i postanowił wrócić do Niemiec. Został zatrzymany i przekazany Prokuraturze Okręgowej w Elblągu.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zwierzę to nie rzecz

W ostatnim wydaniu audycji "Cztery łapy" postanowiliśmy zająć się tematem, którym zainspirował nas nasz słuchacz. Wspólnie ze wspomnianym słuchaczem Markiem Agaciakiem oraz dyrektorką Schroniska dla Bezdomnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV