Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kradł perfumy w kilku miastach naszego regionu. Mieszkaniec Radomia stanie przed sądem

Fot. Policja

Mieszkaniec Radomia przez ponad rok kradł perfumy w jednej z sieci drogerii. Wybrał sklepy w województwie warmińsko-mazurskim.

Przez ten czas zdążył ukraść 17 butelek markowych perfum o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych. 22-latek działał w: Piszu, Olsztynie, Ostródzie, Działdowie i Mrągowie. Kradzieże rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to z drogerii w Piszu zniknęły flakony perfum warte 700 złotych. Mężczyzna zawsze wybierał jedną drogerię samoobsługową.

Sprawą zajęli się policjanci. Ich działania doprowadziły do zatrzymania mieszkańca Radomia. Kluczowym dowodem w sprawie okazał się zapis sklepowego monitoringu.

22-latek usłyszał pięć zarzutów kradzieży. Nie przyznał się do winy.

W tej sprawie powołano więc biegłego z zakresu badań antroposkopijnych do identyfikacji osób na podstawie zapisów wizualnych. Opinia biegłego dała podstawy do tego, aby skierować akt oskarżenia do prokuratury. Mieszkańcowi Radomia grozi 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, złodziej
30-latek okradł kolegę. Posłużył się aplikacją Blik

Mieszkaniec Pasymia boleśnie przekonał się o tym, że czasami lepiej na noc wracać do swojego domu. 27-letni mężczyzna odwiedził swoich znajomych. Wizyta przeciągnęła się, więc postanowił...

Zamknij
RadioOlsztynTV