Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kot, Ogrodnik i Cielecka w zwiastunie familijnego filmu „Dzień czekolady”

Dzień czekolady – plakat

Już 31 maja na ekrany kin wejdzie film familijny „Dzień czekolady”, który obok wciągającej fabuły niesie ważne przesłanie. „To historia pełna emocji, która na długo pozostaje w sercu” – mówi psycholog, Maria Rotkiel.

Magdalena Cielecka, która wciela się w jedną z ról podkreśla, że to mądra historia, która obok rozrywkowego wymiaru niesie ze sobą symboliczne i terapeutyczne treści, ważne dla każdego świadomego rodzica.

Dzień czekolady to kino wartości. Film w sposób delikatny i subtelny opowiada o sprawach ważnych, o zaniedbanej sferze relacji pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Dotyka tematów tabu, do których dorośli nie dopuszczają dzieci, a przecież one także je przeżywają

– mówi aktorka.

„Dzień czekolady” to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając na zawsze życie bohaterów.

Mimo że do premiery zostało jeszcze półtora miesiąca, film zyskał już uznanie publiczności i zdobył wiele nagród. Jednym z wyróżnień, które otrzymał była Nagroda Nauczycieli Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

„Dzień czekolady” to ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia.

 

Ł.A/Mówi Serwis

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
600 tysięcy złotych do podziału. Ratusz podał tegoroczną kwotę na ratowanie olsztyńskich zabytków

Olsztyński ratusz podzielił tegoroczną pulę pieniędzy na zabytki. Do dofinansowania urzędnicy rekomendują 22 projekty. Wybrane projekty dotyczą w większości odnowienia elewacji kamienic – głównie w śródmieściu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV