Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kosztowne zdjęcie przy polsko-rosyjskich słupach granicznych. Kanadyjczyk i dwaj Amerykanie zlekceważyli przepisy i weszli na pas drogi granicznej

Trzech turystów, którzy zlekceważyli przepisy i weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcie musi zapłacić mandaty. Kanadyjczyk i dwaj Amerykanie zostali zatrzymani przez straż graniczną w Dubeninkach w powiecie gołdapskim.

Mężczyźni podróżujący rowerami z Berlina do Rygi, a po drodze postanowili zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Turyści zlekceważyli tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa, i weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy słupach granicznych.

29-letni obywatel Kanady, na stale mieszkający w Berlinie, oraz jego 28 i 29-letni koledzy, obywatele Stanów Zjednoczonych przyznali się do popełnionego wykroczenia i otrzymali mandaty karne w wysokości po 500 złotych każdy.

Straż graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej. Funkcjonariusze przestrzegają przed konsekwencjami karnymi przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub Kodeksie Wykroczeń i są zagrożone karą grzywny do 500 złotych bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

(BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Polska, Obwód Kaliningradzki, mandat, Rosja, straż graniczna, słup
Członek grupy przestępczej zatrzymany na granicy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali obywatela Rosji poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 28 czerwca do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski stawił się...

Zamknij
RadioOlsztynTV