Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kościół zbiera datki na polskich misjonarzy

Ksiądz Paweł Zajko na misji w Papui Nowej Gwinei. Fot. Dzieło Pomocy Ad Gentes

W kościołach całego kraju zbierane są datki na wsparcie dla polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Zbiórka organizowana jest z okazji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Od 2006 r. w drugą niedzielę Wielkiego Postu zbierane są pieniądze na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, będącego jedną z agend KEP ds. Misji. W tym roku dzień ten przebiegnie pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”.

W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” sfinansowało ponad 140 projektów,  dofinansowało budowę 5 studni głębinowych w Afryce oraz szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Segerea w Dar es Salaam w Tanzanii. Organizację można wesprzeć przez cały rok, wysyłając SMS na numer 72 032 o treści „Misje” lub dokonując wpłaty na konto.

Aktualnie na misjach pracuje 2032 misjonarzy i misjonarek z Polski, w tym 311 księży diecezjalnych, 972 zakonników i 692 sióstr zakonnych, a także 57  świeckich. Pracują w 100 krajach na wszystkich kontynentach.

Najwięcej pracuje w Afryce i na Madagaskarze – 811; w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach 802, a w Azji pracuje 333.

Redakcja: BSChromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Olsztynie trwają obchody Dni Seweryna Pieniężnego

Na Warmii i Mazurach trwają obchody Dni Seweryna Pieniężnego. Kulminacyjnym punktem co roku jest przejście szlakiem pamięci, który zaczyna się przy pomniku Pieniężnego obok Olsztyńskich Zakładów Graficznych....

Zamknij
RadioOlsztynTV