Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w szpitalach Warmii i Mazur. Za kilka dni działalność wznowi izolatorium

Zakażenia pacjentów i personelu medycznego koronawirusem w kilku szpitalach województwa. W regionie za 99 procent zakażeń COVID-19 odpowiada wariant delta. Od poniedziałku w Ostródzie ruszy izolatorium.

Zakażenia w szpitalach

Zakażenia koronawirusem wykryto w ostatnich dniach na oddziałach szpitalnych w Braniewie, Fromborku i w Biskupcu. W trakcie są badania, które mają potwierdzić lub wykluczyć zakażenia w kolejnych szpitalach.

Zakażenia odnotowujemy zarówno wśród pacjentów danych oddziałów, jak i personelu medycznego. Zdarza się, że pozytywne wyniki mają osoby zaszczepione, przy czym niektóre z nich praktycznie nie odczuwają żadnych objawów i mogą dalej pracować

– podał wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Zakażeni koronawirusem pacjenci, których stan zdrowia na to pozwala są odsyłani do domów, a ci, którzy ciężej przechodzą infekcję trafiają na oddziały covidowe w szpitalach w Nidzicy i w Szczytnie.

Izolatorium w Ostródzie

Od poniedziałku w Ostródzie rozpocznie działalność izolatorium. Mogą tam trafiać osoby, które nie muszą być hospitalizowane, ale nie mają warunków, aby w izolacji przebyć chorobę. Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że izolatorium będzie mieściło się w hotelu Promenada i będzie mogło w nim przebywać 30 osób.

Nauczanie hybrydowe w szkołach

Z powodu koronawirusa nauka hybrydowa prowadzona jest w ponad 30 szkołach w regionie.

Patrole policji i sanepidu

Od środy działają wspólne patrole pracowników sanepidu i policji. Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski poinformował, że od poniedziałku policja zanotowała 2 tysiące 800 osób bez maseczek.

Wystawiono 67 mandatów i skierowano 14 wniosków o ukaranie do sądów.

W ostatnich dniach sąd w Elblągu ukarał grzywną 2 tysięcy złotych osobę, która na kwarantannie wyszła z domu.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, szkoły, koronawirus, COVID-19, zakażenia
Licealiści z Elbląga na nauczaniu zdalnym. Niezaszczepiony pedagog chory na COVID

Wszyscy uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu od dziś są na kwarantannie. Zachorował jeden z nauczycieli, który nie był zaszczepiony przeciwko COVID-19. Uczniowie do 3 listopada...

Zamknij
RadioOlsztynTV