Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w szkole policji w Szczytnie. „Kilkanaście osób na kwarantannie”

WSPol w Szczytnie, fot. wspol.edu.pl

U pracownika Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Szkoła zapewnia, że nie ma groźby rozniesienia choroby na większą liczbę funkcjonariuszy, bo szkolenia odbywają się online.

O tym, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownicy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie poinformował dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie Krzysztof Kuriata. „Kilkanaście osób będzie na kwarantannie” – dodał Kuriata.

00:00 / 00:00

Rzecznik prasowy szkoły Mariusz Piotrowski poinformował PAP, że sytuacja ta nie niesie ze sobą zagrożenia dla większej liczby funkcjonariuszy.

Od marca szkolenia odbywają się online. Obecnie w szkole jest nieco ponad 40 osób, ale one także nie przychodzą na tradycyjne zajęcia tylko siedzą w pokojach i szkolą się zdalnie

– powiedział Piotrowski.

Rzecznik dodał, że słuchacze policyjnej uczelni w czasie nauki nie patrolują miasta ani w żaden inny sposób nie mają kontaktu z obywatelami.

Do szkoły nie można wejść, ot tak, z ulicy, wymagane są przepustki, chodzimy w maseczkach, teren uczelni jest systematycznie odkażany. Nie ma żadnych powodów do obaw czy niepokojów

– zapewnił Piotrowski.

Z powodu pandemii w tym roku w Szczytnie nie odbędą się obchody święta policji w tradycyjnej formie, czyli nie będzie apelu na placu apelowym.

Jeśli ktoś dostanie awans, to otrzyma tę informację i gratulacje mejlem

– powiedział Piotrowski.

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, szczytno, WSPol, Krzysztof Kuriata, uwaga, pilne, zakażenie, koronawirus
Zniszczone drzwi w olsztyńskim autobusie. Policja publikuje wizerunek sprawcy [WIDEO]

Olsztyńscy policjanci szukają sprawcy zniszczenia drzwi autobusu komunikacji publicznej. Zdarzenie miało miejsce 9 lipca na ul. Poprzecznej w Olsztynie. Olsztyńscy funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV