Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Koronawirus w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Chorych jest 14 osób

Fot. Adobe Stock

Stało się to, o czym nieoficjalnie mówiło się od kilku dni. Wyniki badań na obecność COVID-19 stwierdziły 14 pozytywnych przypadków w składzie oraz sztabie szkoleniowym Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Od niespełna tygodnia cały zespół przebywa w kwarantannie po tym, jak koronawirusa stwierdzono u przyjmującego klubu z Kortowa – Wojciecha Żalińskiego. Zawodnik zgodził się na upublicznienie swoich danych osobowych.

U większości członków drużyny zaobserwowano objawy świadczące o obecności wirusa SARS-CoV 2 w ich organizmie: gorączka przekraczająca 38°C, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, katar czy ogólne osłabienie. Pozytywne wyniki testów wydłużą okres izolacji siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego Indykpolu AZS Olsztyn. Klub będzie wnioskował do Polskiej Ligi Siatkówki, o zmianę terminów kolejnych zaplanowanych spotkań. O nowej dacie zaległych konfrontacji, a także powrocie do treningów, Klub będzie informować na bieżąco.

– czytamy w komunikacie klubu z Kortowa.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w test, Indykpol AZS Olsztyn, uwaga, koroonawirus
Olsztyńska policja opublikowała film z monitoringu ws. ataku nożownika. Służby proszą o kontakt

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie opublikowano film z zapisu kamer monitoringu, na którym widać kobietę i mężczyznę. Policja prosi o pomoc w dotarciu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV