Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus: Rekordowa liczba zakażeń i przypadków śmiertelnych czwartej fali

Fot. PAP/Leszek Szymański

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 29 064 osób. To najwyższa liczba czwartej fali pandemii. Zmarło 570 chorych z COVID-19. To również najwięcej w tej fali. W Warmińsko-Mazurskim odnotowano 1095 nowych przypadków.

W obu przypadkach najnowsze dane to duże wzrosty tydzień do tygodnia. W kraju – o ponad sto nowych przypadków, w naszym regionie – więcej o ponad dwieście. W ciągu doby z powodu koronawirusa zmarło w kraju 570 osób – to ponad sto pięćdziesiąt przypadków więcej niż przed tygodniem. W województwie warmińsko-mazurskim liczba ta wynosi 31 przypadków – tu także wzrost o prawie 100 procent.

Najwięcej nowych zakażeń w kraju, odnotowano na Mazowszu – ponad 4800 zakażeń i na Śląsku – ponad 4100. Najmniej – w województwach lubuskim i świętokrzyskim – to poniżej 700 przypadków.

W naszym regionie, najwięcej nowych zakażeń odnotowano w Olsztynie – 195 nowych przypadków, 133 są w powiecie olsztyńskim, 88 w Elblągu, a najmniej – bo tylko 5 przypadków – odnotowano w powiecie nidzickim.

Od dziś obowiązują bardziej restrykcyjne obostrzenia. W życie wszedł tzw. pakiet alertowy

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska/tek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, koronawirus, COVID-19
Od dziś obowiązują bardziej restrykcyjne obostrzenia. W życie wszedł tzw. Pakiet Alertowy

 Od środy obowiązują bardziej restrykcyjne limity osób  m.in. w kościołach, obiektach sportowych, kinach, centrach handlowych czy teatrach. Osoby podróżujące spoza strefy Schengen będą zobowiązane do odbycia...

Zamknij
RadioOlsztynTV