Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kopuła hali Urania zawaliła się. Jedna osoba trafiła do szpitala

Hala Urania. Fot. Ł. Sadlak

Remontowana hala Urania, jeden z symboli Olsztyna, nie ma już charakterystycznej kopuły. Zgodnie z planem, została ona zburzona.

Na placu rozbiórki niegroźnie ranny został robotnik. Kopuła Uranii została całkowicie zlikwidowana. Z obiektu pozostały tylko zewnętrzne filary. W czasie wyburzania kopuły, pracujący tam robotnik wystraszył się hałasu i spadł z niewielkiej wysokości. Jak powiedział Radiu Olsztyn podkomisarz Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji, 47-letni mężczyzna trafił do szpitala na obserwację.

Zgodnie z planem wszystkie prace rozbiórkowe mają się zakończyć w listopadzie, ale przy obecnym tempie demontażu może to nastąpić wcześniej, deklaruje firma Mirbud, która wygrała przetarg na przebudowę obiektu.

Hala będzie modernizowana przez około 2 lata. Koszt tej inwestycji to około 190 milionów złotych. Hala Urania powstawała w latach 70. ubiegłego wieku. Po modernizacji w głównej bryle znajdzie się wielofunkcyjne boisko i widownia na ponad 4 tysiące osób. Z główną bryłą połączona będzie mniejsza – z widownią na pół tysiąca miejsc oraz salami m.in. do treningów, podnoszenia ciężarów i judo, siłownią i zapleczem sanitarno-rehabilitacyjnym.

W podziemiach natomiast powstaną parkingi. Przed obiektem powstanie ścianka wspinaczkowa oraz zadaszone lodowisko, które latem stanie się torem wrotkowym. Nowa Urania ma być energooszczędna. Jej dach będzie pokryty panelami fotowoltaicznymi.

Fot. Ł. Sadlak

Fot. TVP3 Olsztyn/B. Kucharski

Hala Urania. Fot. Ł. Sadlak

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za L.Tekielski/Ł. Sadlak/K.Kantor

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urania, uwaga
Zakończyły się uroczystości odpustowe w sanktuarium w Gietrzwałdzie

W sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie na Warmii odbyły się uroczystości odpustowe i dożynki archidiecezjalne. Na błoniach pojawiły się tysiące pielgrzymów z całego kraju, którzy przybyli tu...

Zamknij
RadioOlsztynTV