Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kontrowersje wokół ostatniej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Posłuchaj audycji Śliska sprawa

Miało być działanie społeczne, a są oskarżenia o oszustwo. Mowa o ostatniej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, a konkretnie o projekcie, który wygrał dofinansowanie OBO na osiedlu Podleśna.

Mieszkańcy osiedla Podleśna złożyli do konkursu cztery projekty, które ostatecznie przegrały z zaskakującym i kontrowersyjnym ich zdaniem pomysłem zgłoszonym przez przewodniczącego Rady Osiedla Kętrzyńskiego. A chodzi o modernizację drogi dojazdowej, wzdłuż rzeki Wadąg, do Stowarzyszenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Na Wyspie”.

Mieszkańcy osiedla Podleśna są oburzeni takim wynikiem konkursu. Poczuli się oszukani, bo jak twierdzą, wygrał projekt z którego skorzysta niewielka grupa ludzi, których część nawet nie mieszka na ich osiedlu. Na dodatek nikt poza nimi nie korzysta z drogi, która ma być modernizowana za pieniądze OBO.

Zrodziło się też w nich podejrzenie, że głosy poparcia pod tym projektem były zbierane nieuczciwie.

Posłuchaj audycji Śliska sprawa

00:00 / 00:00

 

Fot. T.Sowiński

 

Autor: K. Grabowska/W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Śliska Sprawa
Mieszkańcy Wielbarka obawiają się powstania wieży telekomunikacyjnej. Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

W audycji Śliska Sprawa o problemie przed którym stanęli mieszkańcy mazurskiego Wielbarka. W sąsiedztwie ich domów miałaby powstać nowa wieża telefonii komórkowej. Mieszkający w sąsiedztwie boją...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV