Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kontrowersje wokół Olsztyńskiej Karty Miejskiej dla seniorów

Fot. A. Skrago

Nawet 17 tysięcy osób może złożyć wniosek o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej Senior, mają na to  czas do końca roku.

W urzędzie miasta ruch duży, dziennie spływa nawet 600 wniosków. Mieszkańcy, którzy mają powyżej 70 lat dzięki temu będą mogli jeździć komunikacją miejską za darmo, ale wiele osób nie cieszy konieczność wyrabiania dodatkowej karty.

To jest zbędne. Mam legitymację emerycką, która pokazuje, że ma 70 lat. Po co to wypełniać i robić dodatkowe papiery? Są starsze i mniej sprawne osoby, to kłopot dla nich przyjść. W innych miastach tego nie ma.

00:00 / 00:00

Jak tłumaczy ratusz, karta jest konieczna, żeby potwierdzić zameldowanie w Olsztynie, co uprawnia do darmowej komunikacji. Karty mają być wydawane od stycznia do marca. Do czasu odebrania plastikowej karty seniorzy, którzy będą chcieli podróżować bez biletu muszą mieć przy sobie papierowy odcinek wniosku.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komunikacja
Komunikacja w Święto Niepodległości w Olsztynie. Zobacz rozkład jazdy

Dziś świętujemy 99. rocznicę odzyskania  niepodległości. W Olsztynie  w związku z obchodami niektóre z ulic zostaną zamknięte dla ruchu. Utrudnienia obejmą ulice Staszica - Stare Miasto...

Zamknij
RadioOlsztynTV