Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jaka będzie Al. Wojska Polskiego?

Konsultacje w sprawie przebudowy Alei Wojska Polskiego w Olsztynie. Fot. A. Socha

W gorącej atmosferze przebiegały konsultacje społeczne w sprawie przebudowy Alei Wojska Polskiego w Olsztynie.

Pytań było wiele. Dwu, czy czteropasmowa? Czy niezbędna będzie wycinka drzew? Co zrobić z samochodami pacjentów Polikliniki? Konsultacje społeczne rozpoczęły się od przedstawienia przez firmę ARAS PROJEKT 5 wariantów, według których Aleja Wojska Polskiego mogłaby zostać przebudowana.

Wszystkie wersje przewidują poszerzenie drogi i wycinkę drzew, w zależności od wariantu, od 3 do ponad 60. Jedna z wersji uwzględnia linię tramwajową, a wszystkie możliwość poruszania się po niej pojazdów o masie ponad 40 ton. Nie było sprzeciwu wobec pomysłu utworzenia, u zbiegu pobliskich ulic Sybiraków i Rataja, parkingu na ponad 200 aut. Uczestnicy spotkania zgadzali się też, że przy okazji przebudowy alei warto zadbać o rekreacyjną perłę miasta, czyli Park Jakubowo.

O tym, który z przedstawionych wariantów zostanie wybrany, ostatecznie zdecydują radni. Na razie nie ma pieniędzy na remont alei. Miasto zamierza dopiero szukać źródeł finansowania.

Na konsultacje przyszło kilkadziesiąt osób – głównie mieszkańców Zatorza – zaniepokojonych rosnącym natężeniem ruchu. Z początkiem tego roku Aleja Wojska Polskiego została włączona w przebieg drogi krajowej nr 51. (msoch/bsc)

Konsultacje w sprawie przebudowy Alei Wojska Polskiego w Olsztynie. Fot. A. Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, konsultacje
Inicjatywy uchwałodawcze w cenie

Takiej zgody wśród olsztyńskich radnych dawno nie było. Podczas sesji rajcy jednogłośnie przyjęli 3 projekty uchwał: pierwszy poszerza zakres konsultacji społecznych, drugi - zakres inicjatyw lokalnych,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV