Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Konsolidacja oddziałów dwóch elbląskich szpitali na finiszu. „Oddziały otworzymy 5 października”

Szpital miejski i wojewódzki w Elblągu

Konsolidacja oddziałów dwóch elbląskich szpitali ma służyć pacjentom – uważa Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Jej placówka od stycznia ma przejąć ze Szpitala Miejskiego oddziały kobiece: położnictwo i ginekologię. Szpital przy Królewieckiej jest na finiszu modernizacji traktu porodowego. Znacznie poprawi się komfort i jakość, wrócą porody rodzinne.

– Oddziały otworzymy 5 października – zapowiada Elżbieta Gelert.

00:00 / 00:00

Sporo emocji budzi przekazanie pediatrii ze Szpitala Wojewódzkiego do Miejskiego. Stanie się to wtedy, kiedy placówka będzie w pełni gotowa.

Do tego czasu wszystkie dzieci będą leczone w dotychczasowym miejscu, rodziców to nie powinno wcale zajmować – uspokaja Elżbieta Gelert.

00:00 / 00:00

Sprawa konsolidacji czy porządkowania rynku szpitalnych usług w Elblągu toczy się od kilkunastu lat. Obecnie trwają formalne uzgodnienia prowadzące do łączenia i wymiany. Muszą zgodzić się na to Rady Społeczne szpitali, właściciele czyli samorząd województwa i miasta oraz dyrektorzy.

 

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, służba zdrowia, szpital wojewódzki, szpital miejski
Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych. W Elblągu ruszyła akcja Piktogram

Przed przejściami dla pieszych w centrum Elbląga, pojawiły się znaczki przekreślonego telefonu komórkowego. To ma być przestroga dla tych, którzy chodząc po mieście mają wzrok utkwiony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV