DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Konrad Bukowiecki mistrzem Polski w pchnięciu kulą!

Konrad Bukowiecki został Mistrzem Polski w pchnięciu kulą. Fot. Paweł Skraba

Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) został mistrzem Polski w pchnięciu kulą! Jego wynik na zawodach w Radomiu to 21,83 m. Tuż za nim uplasował się Michał Haratyk, a trzeci był Jakub Szyszkowski.

Inni kulomioci z regionu (Gwardia Szczytno) – Andrzej Naszko i Sebastian Łukszo zajęli odpowiednio 5. i 6. lokatę.

……………..

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce – Radom 2019 (finał pchnięcia kulą mężczyzn)
1. Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) – 21,83 m.
2. Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała) – 21,45 m.
3. Jakub Szyszkowski (AZS AWF Katowice) – 20,02 m.
4. Andrzej Gudro (WLKS Nowe Iganie) – 19,35 m.
5. Andrzej Naszko (PKS Gwardia Szczytno) – 19,23 m.
6. Sebastian Łukszo (PKS Gwardia Szczytno) – 19,08 m.

……………..

W Radomiu o medale walczyło ponad 400 zawodników. Wśród nich byli również kilkunastu lekkoatletów z Warmii i Mazur. Kacper Rudnik z NKS-u Nowe Miasto Lubawskie zajął ostatnie miejsce w trójskoku. W tej samej konkurencji w rywalizacji pań Klaudia Nazarowicz z Węgorzewa była ósma. Kacper Oleszczuk z Polonii Pasłęk w rzucie oszczepem zajął dziesiąte miejsce. Natomiast Klaudia Maruszewska z AZS UWM Olsztyn zmagania w tej konkurencji zakończyła na piątej pozycji. Awansu do finału biegu na 400 metrów nie wywalczył Kacper Kozłowski – także zawodnik olsztyńskiego AZS-u. Natomiast w finale na 200 metrów zajął siódmą lokatę. W rzucie dyskiem Izabela Mendyk zajęła ostatnie miejsce.

O występach innych zawodników z regionu opowiada Katarzyna Piasecka

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w Mistrzostwa Polski, Konrad Bukowiecki
Startują lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Jak poradzą sobie zawodnicy z Warmii i Mazur?

Ponad 400 lekkoatletów do niedzieli powalczy w Radomiu o medale mistrzostw Polski. Wśród nich – również kilkunastu zawodników z Warmii i Mazur z Konradem Bukowieckim na...