DZIŚ: 10 °C pogoda dziś

Koniec złej passy Stomilu. Trzy punkty jadą do Olsztyna

Stomil Olsztyn wygrał wyjazdowe spotkanie z Odrą Opole 2:1. Była to pierwsza wygrana podopiecznych Adama Majewskiego w tym roku.

Piłkarze Stomilu przystąpili do spotkania w Opolu po trzech ligowych meczach bez zwycięstwa. Zawodnicy Adam Majewskiego ostatni raz zainkasowali komplet punktów w starciu z Górnikiem Łęczna na początku grudnia 2020 roku.

Dotychczasowe pojedynki pomiędzy obiema drużynami zdecydowanie lepiej wspominać mogli piłkarze z Olsztyna. W siedmiu ostatnich meczach to zawodnicy Stomilu schodzili z boiska zwycięsko. Jeden mecz zakończył się remisem i także tylko raz trzy punkty wywalczyli piłkarze Odry Opole. Ta jedyna porażka miała miejsce właśnie w obecnym sezonie. Nic więc dziwnego, że olsztynianie mieli apetyty na rewanż.

Pierwszą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście z Olsztyna. Już w 14. minucie dobrą sytuację do objęcia prowadzenia wykorzystał Jurich Carolina. Dla pochodzącego z Curacao obrońcy Stomilu była to pierwsza bramka w polskiej lidze.

Radość olsztynian nie trwała długo, bo 3 minuty później drugą żółtą kartkę otrzymał pomocnik Mateusz Skrzypczak i Stomil musiał grać w osłabieniu. Od tego momentu zmieniło się oblicze meczu, gdyż biało-niebiescy skupili się głównie na defensywie i obronie korzystnego wyniki. Ten utrzymał się do 45. minuty, kiedy gospodarze wyrównali po bramce Adama Żaka.

Po zmianie stron piłkarze z Opola, chcąc wykorzystać liczebną przewagę na boisku, rzucili się do ataku. Jednak w 55. minucie, po drugiej żółtej kartce dla obrońcy gospodarzy Piotra Żemły, piłkarze z Opola także musieli grać w dziesiątkę.

Wyrównany stan zawodników na boisku podziałał mobilizująco za piłkarzy Stomilu, którzy w 67. minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem dobre dośrodkowanie w pole karne Macieja Spychały wykorzystał napastnik gości Adrian Szczutowski.

Mimo kilku dogodnych okazji żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć bramki. Stomil Olsztyn przełamał passę trzech spotkań bez zwycięstwa i z 23. punktami na koncie awansował na 9. miejsce w tabeli.

Dobra organizacja gry była kluczem do sukcesu – przyznał trener Stomilu – Adam Majewski:

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec Odry – Dietmar Brehmer przyznał, że pierwsza połowa uśpiła czujność jego podopiecznych:

Kolejny mecz piłkarze z Olsztyna rozegrają 13 marca przy al. Piłsudskiego w Olsztynie z aspirującym do gry w ekstraklasie ŁKS-em Łódź. Relacje z meczu na antenie Radia Olsztyn.

Autor: Ł. /Sadlak / P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska / K. Ośko

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn, Odra Opole, fortuna 1 liga
Stomil Olsztyn zmierzy się z Odrą Opole. Do biało-niebieskich dołączył nowy zawodnik

Jutro o 14.00 w Opolu Stomil Olsztyn powalczy o pierwsze w tym roku ligowe punkty. Po pechowej przegranej tydzień temu w stolicy Warmii i Mazur z...