Koniec procesu byłego policjanta z Iławy
Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata – taki wyrok usłyszał w Sądzie Rejonowym w Iławie były policjant Tomasz M. W 2018 roku, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował w tym mieście wypadek. Ucierpiały w nim dwie osoby.
Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a następnie twierdził, że samochód prowadziła jego żona.
– Pozbawienie wolności to nie jedyna kara – powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu, sędzia Tomasz Koronowski.
Sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na łączny okres 4 lat z zaliczeniem okresu zatrzymania prawa jazdy, nakazał zapłatę kwoty 5 000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, przyznał nawiązki na rzecz pokrzywdzonych w łącznej kwocie 12 500 złotych oraz w części obciążył oskarżonego kosztami.
Wyrok nie jest prawomocny. Obrońcy Tomasza M. złożyli do sądu wniosek o jego uzasadnienie, co sugeruje chęć złożenia apelacji.
Autor: J. Sulecki / K. Kantor
Redakcja: K. Ośko






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







