Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec procesu apelacyjnego dotyczącego zabójstwa w Olecku. Kiedy poznamy wyrok?

Fot. fotolia

Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo znajomego. Do brutalnego pobicia doszło jesienią 2021 roku niedaleko Olecka.

Motywem były prawdopodobnie zadawnione zatargi z przeszłości. W pierwszej instancji, obaj oskarżeni usłyszeli wyroki po 14 lat więzienia. Obrońcy chcą zmiany kwalifikacji prawnej – z zabójstwa z zamiarem ewentualnym na pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura chce utrzymania kar. Wyrok sądu odwoławczego ma być ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Do zbrodni doszło we wrześniu 2021 roku, na drodze w gminie Wieliczki. Policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na drodze. 38-latek był ciężko pobity. Zmarł 3 dni później w szpitalu. Na miejscu zbrodni policja zatrzymała do kontroli drogowej samochód, którym jechało dwóch nietrzeźwych mężczyzn, obecnie w wieku 37 i 30 lat, podejrzewanych o to pobicie. Przed sądem twierdzili, że ich zamiarem nie było zabicie znajomego i że ” to wszystko stało się spontanicznie”.

Autor: J. Golon / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w OLecko, zabójstwo
Wypadek koło Olecka. Nie żyje młoda kobieta

Śmiertelny wypadek pod Oleckiem na drodze wojewódzkiej numer 655. Między miejscowościami Sobole i Cimochy prowadząca auto młoda kobieta z nieustalonych przyczyn zjechała z drogi i uderzyła...

Zamknij
RadioOlsztynTV