Konferencja ,,Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie”
Kto ma wysokie kompetencje, a komu ich brakuje? Jak i czego się uczyć, aby rozwijać kompetencje? Jakie metody wykorzystywane są do badania umiejętności dorosłych Polaków? Jakie zmiany narzuca nam tempo zmian na rynku pracy i jak udowodnić pracodawcy swoje kwalifikacje? Jak zaplanować swoją karierę i rozwój? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas konferencji „Kwalifikacje dla każdego. Nowego podejście do uczenia się przez całe życie”. Odbędzie się ona 14 października w Hotelu przy ul. Kołobrzeska 1. Olsztynie.
Eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz przedstawiciel regionalnych organizacji opowiedzą o wyzwaniach, jakie stoją przed pracodawcami i uczącymi się dorosłymi, a także o nowoczesnych narzędziach uczenia się przez całe życie. Eksperci IBE podzielą się informacjami na temat najnowszych badań dotyczących kompetencji dorosłych Polaków. Wyjaśnią również, dlaczego inwestowanie w kompetencje się opłaca i jak wpływa na rozwój regionalny. Opowiedzą o tym, jak będzie działał zintegrowany system kwalifikacji i przedstawią projekt Polskiej Ramy Kwalifikacji.
Konferencja organizowana jest w ramach projektu Instytutu Badań Edukacyjnych pt. „Budowa krajowego systemu kwalifikacji – pilotażowe wdrożenie krajowego systemu kwalifikacji oraz kampania informacyjna dotycząca jego funkcjonowania”. (as)
























