Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kończą się zimowe ferie

Uczniowie z Warmii i Mazur kończą powoli zimowe ferie. W poniedziałek dzieci i młodzież ponownie będą musiały zasiąść za ławkami szkolnymi.

Szkoły przygotowały w tym czasie dla swoich uczniów mnóstwo atrakcji – między innymi zajęcia plastyczne, artystyczne czy sportowe. Były również organizowane wyjazdy na zimowiska. Odbywają się one głównie w naszym regionie.

– Tylko 30% wypoczywających uczniów wyjeżdża poza Warmię i Mazury – powiedziała Radiu Olsztyn Grażyna Przasnyska – warmińsko-mazurski Kurator Oświaty. Ale również uczniowie z innych województw przyjeżdżają do naszego regionu. ”

– Ponad 1000 osób przyjechało już do nas na ferie. Ta liczba może wzrosnąć, ponieważ w dzieci i młodzież z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego zakończą ferie dopiero 2 marca – mówi Grażyna Przasnyska. (P.Świniarski/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zamiast się opiekować okradała podopieczną

Miała się opiekować starszą kobietą, przy okazji... okradała ją z zasiłku i oszczędności. Aktem oskarżenia zakończyło się dochodzenie w sprawie 35-letniej opiekunki, która w ciągu ostatnich...

Zamknij
RadioOlsztynTV