Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komunikacyjna rewolucja w Pasłęku. Mieszkańców czekają spore zmiany


Po latach korzystania z powiatowej komunikacji z Elbląga, mieszkańców Pasłęka czekają spore zmiany. Do tej pory nie mieli możliwości szybkiego i sprawnego przemieszczania się.

Jak mówi zastępca burmistrza Pasłęka Marek Sarnowski teraz planowane jest uruchomienie przewozów autobusowych.

Planujemy uruchomienie przewozów autobusowych, które poprawią komunikację w Pasłęku. Pierwszego lutego pojawią się autobusy miejskie, które skomunikują część północną miasta, czyli osiedla Północ i Zarzecze oraz cmentarz z osiedlem Ogrodowa.

00:00 / 00:00

Uruchomienie nowych linii autobusowych nie byłoby możliwe bez finansowego wsparcia ze strony państwa – podkreśla wiceprzewodniczący rady miasta Edward Skalij.

Od wojewody otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 462 tysięcy 266 złotych na realizację przewozów autobusowych. Chodzi o to, żeby wprowadzić to do budżetu, stąd też konieczna jest korekta w tegorocznym budżecie, który został uchwalony w grudniu.

00:00 / 00:00

Dziś na sesji nadzwyczajnej przyjęto wspomnianą korektę. Dzięki temu w lutym uruchomiona zostanie linia miejska, natomiast od 1 marca, po powrocie uczniów do szkół, w całej gminie funkcjonować będzie w sumie 13 linii autobusowych.

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komunikacja, budżet, Pasłęk, autobusy, dofinansowanie, połączenia autobusowe
Czy region zyska na poprawkach budżetu? Lawinowy wzrost liczby zakażeń. Posłuchaj Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli: senator Bogusława Orzechowska – Prawo i Sprawiedliwość senator Jerzy Wcisła...

Zamknij
RadioOlsztynTV