Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komponował muzykę do „Znachora”. Posłuchaj rozmowy z Pawłem Lucewiczem

Kadr z filmu Znachor. Fot. Bartosz Mrozowski (Netflix)

W Wielkanocny Poniedziałek zapraszamy na spotkanie z folkowo-mistyczną muzyką ze ścieżki dźwiękowej nowego „Znachora”. O swoich inspiracjach opowie Paweł Lucewicz – kompozytor odpowiadający za muzykę do hitowej produkcji Netflixa.

– Proszę państwa, Wysoki Sądzie. To jest profesor Rafał Wilczur – jeżeli ktoś nie zna tych słów, to zapewne jeszcze się nie urodził. Starą wersję „Znachora”, w reżyserii Jerzego Hoffmana, znajdziemy corocznie w świątecznej ramówce nie jednej telewizji. W produkcji z 1982 roku zagrała plejada gwiazd z Jerzym Bińczyckim na czele.

W nowej wersji filmu z postacią znachora zmierzył się Leszek Lichota, a za reżyserię odpowiadał debiutant Michał Gazda. Sukces filmu to nie tylko wciągająca fabuła, znakomici aktorzy i piękne zdjęcia, ale również muzyka, która buduje nastrój i wprowadza widzów w odpowiednie emocje. W nowym „Znachorze” Netfliksa wybrzmiały trzy pieśni o folkowo-mistycznym charakterze w wykonaniu zespołu SVAHY. Artystki zostały zaproszone do współpracy przez Pawła Lucewicza odpowiedzialnego za ścieżkę dźwiękową do filmu.

To właśnie Paweł Lucewicz – kompozytor odpowiadający za muzykę do nowego „Znachora” będzie gościem Mai Kwiatkowskiej w Wielkanocny Poniedziałek. Gość opowie nie tylko o muzyce, ale także o swoich związkach z Olsztynem oraz Warmią i Mazurami.

Do usłyszenia w świąteczny poniedziałek o godzinie 16.05 na antenie Radia Olsztyn.

Autor: Ł. Sadlak

Więcej w Paweł Lucewicz, netflix, Znachor
Infamia teściów i Jim z karabinem

Jak poradzą sobie teściowie bez Dorocińskiego? Jak poradzi sobie Gita z romską familią? Jak poradzi sobie Jim z pedofilami? O tym dzisiejsze Do Zobaczenia!  Powraca tercet...

Zamknij
RadioOlsztynTV