Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kompletnie pijany kierowca omal nie doprowadził do tragedii

2 lata więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów – taka kara czeka 47-latka. Kompletnie pijany jechał samochodem w Baniach Mazurskich.

O szczegółach zdarzenia mówi podkomisarz Marta Andruczyk z gołdapskiej policji.

Policjanci z drogówki z Gołdapi ustalili, że 47-latek wyprzedzał jednocześnie kilka pojazdów, w wyniku czego jadący z przeciwka kierowca toyoty, by uniknąć kolizji zjechał na pobocze. Tylko refleks i zdrowy rozsądek kierowcy toyoty zapobiegły większej tragedii i skończyło się na otarciach pojazdów. Po zdarzeniu kierujący volkswagenem pojechał dalej. Sprawca zdarzenia zatrzymał się dopiero przy jednym ze sklepów. Kiedy zgłaszający podszedł i wyczuł od niego alkohol natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i poczekał na przyjazd mundurowych.

00:00 / 00:00

Policjanci zbadali stan trzeźwości 47-latka. Okazało się, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi mu teraz mandat w wysokości nawet 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Może także trafić na 2 lata do więzienia.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pijany, alkohol, Gołdap, Banie Mazurskie, kolizja, pijany kierowca
Ukradli emeryturę i przegrali na automatach do gier

Nawet 7,5 roku za kratkami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Iławy, którzy ukradli swojej znajomej emeryturę. Mężczyźni przegrali pieniądze "na automatach". Jak powiedziała starszy aspirant Joanna Kwiatkowska...

Zamknij
RadioOlsztynTV