Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kompleks hotelowo-rekreacyjny w zabytkowym pałacu

Zabytkowy pałac w Sztynorcie na Mazurach. Fot. Sławomir Ostrowski

Gmina Węgorzewo stara się o unijne dofinansowanie projektu budowy kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w zabytkowym pałacu w Sztynorcie na Mazurach.

Poza wysokiej klasy hotelem z tysiącem miejsc noclegowych, na ponad stu hektarach, miałyby powstać m.in. pole golfowe, lądowisko dla awionetek i helikopterów oraz SPA, co oznaczałoby kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Koszty inwestycji, budowanej w formule publiczno-prywatnej, to ponad 200 milinów złotych.

Prace miałyby być prowadzone w porozumieniu z Polsko-Niemiecką Fundacją Ochrony Zabytków Kultury, która jest właścicielem pałacu w Sztynorcie – powiedział zastępca burmistrza Węgorzewa Andrzej Lachowicz. Dzięki temu w gminie Węgorzewo rozwinęłaby się turystyka. Obiekt miałby być gotowy przed sezonem turystycznym 2018 roku, czyli przed zaplanowanymi w Rosji Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

Część meczów rozgrywanych będzie w sąsiadującym z gminą Węgorzewo Obwodzie Kaliningradzkim, dzięki czemu – zdaniem Andrzeja Lachowicza – kompleks hotelowo-rekreacyjny w Sztynorcie mógłby na tym skorzystać:

00:00 / 00:00

Inwestycja jest jedną z propozycji na tzw. liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-20. Po zatwierdzeniu projektu przez zarząd województwa o przyznaniu około 50 procentowego dofinansowania będą decydować Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Komisja Europejska. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, turystyka, hotel, pałac
Pałac w Klewkach nadal do kupienia

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej odrzucił jedyną ofertę w przetargu na sprzedaż XIX-wiecznego pałacu w Klewkach. Oferent zaproponował zbyt niską cenę - wyjaśnia prezes izby Jan Heichel...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV