Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komitet polityczny PiS zatwierdził listy do PE. Jacek Kurski „jedynką” w naszym regionie

Fot. PAP/Mateusz Marek

Na zatwierdzonych przez komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości listach kandydatów do Parlamentu Europejskiego znaleźli się m.in. były prezes Orlenu Daniel Obajtek – „jedynka” w okręgu podkarpackim oraz były prezes TVP Jacek Kurski, który ma być liderem w okręgach obejmujących województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie.

Takie informacje przekazali członkowie komitetu politycznego PiS. Na oficjalne ogłoszenie list trzeba jeszcze poczekać. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że nastąpi to w momencie, gdy będą rejestrowane i że w zatwierdzonych listach ma prawo dokonać jeszcze pewnych zmian. Zaznaczył, że jeśli je wprowadzi, to będą drobne, a nie generalne.

Mariusz Kamiński ma być liderem listy lubelskiej, a Maciej Wąsik „dwójką” w okręgu mazowieckim, gdzie z pierwszego miejsca wystartuje Adam Bielan. Wiceprezes PiS Beata Szydło będzie na pierwszym miejscu w Małopolsce, a inny wiceszef ugrupowania Joachim Brudziński w okręgu obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie. W Warszawie listę partii otworzy Małgorzata Gosiewska, a za nią będzie niedawny kandydat partii na prezydenta miasta Tobiasz Bocheński.

Na rejestrację list komitety wyborcze mają czas do 2 maja. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

Redakcja: A. Niebojewska za IAR

Więcej w PiS, Parlament Europejski
W powiatach zaczynają się powyborcze koalicyjne układanki

Lepiej z PiS-em czy z Koalicją Obywatelską? Na to pytanie muszą odpowiedzieć sobie liderzy kilku lokalnych komitetów, które mają swoich przedstawicieli w radach powiatów. W powiatach...

Zamknij
RadioOlsztynTV