Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komfortowe warunki pracy i światowe standardy. Tak wygląda nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gryźlinach [ZDJĘCIA]

Fot. D. Grzymska

Teraz tylko trzy minuty potrzebne są załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do startu. Zarówno obsada śmigłowca jak i maszyna mają nową bazę HEMS w Gryźlinach.

Poprzednio bazą śmigłowca medycznego był hangar na lotnisku w Dajtkach. Czasami kilkadziesiąt minut, w zależności od pogody, trwało uruchomienie maszyny. Wahania temperatur szkodziły elektronicznym urządzeniom, a to z kolei stwarzało zagrożenie dla załogi śmigłowca i transportowanego chorego. Teraz baza w Gryźlinach spełnia wszystkie światowe standardy. Śmigłowiec garażuje w specjalnym hangarze, skąd po szynach na platformie wyjeżdża w ciągu minuty. Komfortowe warunki ma także załoga śmigłowca, która nareszcie ma godne warunki do odpoczynku.

W uroczystym otwarciu bazy HEMS uczestniczyli m.in.: wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratownictwo medyczne, Gryźliny, helikopter, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Trakt biskupi w Bałdach wzbogacił się o nowy głaz. Upamiętnia niezłomnego Warmiaka, który bronił prymasa Wyszyńskiego

W 50. rocznicę śmierci został upamiętniony wikariusz kapitulny diecezji warmińskiej Adalbert Wojciech Zink. Na początku posługi pracował jako wikary w Gryźlinach, Wrzesinie i Barczewku. Później był...

Zamknij
RadioOlsztynTV