Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie ze stopniem nadinspektora. W Warszawie odbyły się obchody Święta Policji

fot. Przemysław Getka

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się obchody Święta Policji. W tym roku miały one szczególny charakter, bo Państwowa Policja świętuje stulecie swojego istnienia.

Komendant Główny Policji, generał inspektor Jarosław Szymczyk, otwierając uroczystość nawiązał do historii, ale mówił też o współczesności.

00:00 / 00:00

Jak mówił rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, inspektor Mariusz Ciarka, dzisiejsza policja kontynuuje tradycje formacji powołanej w 1919 roku, dlatego obchody stulecia istnienia polskiej policji są w tym roku wyjątkowo uroczyste.

00:00 / 00:00

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim odznaczono w sumie 31 osób. O godz. 14.00 podczas dalszych uroczystości na Placu Piłsudskiego w Warszawie wręczone zostały akty mianowania.

Na stopień nadinspektora Policji mianowani zostali:komendanci wojewódzcy z Kielc, Łodzi, Rzeszowa oraz inspektor Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

 

Autor: IAR
Redakcja: J. Golon/A. Chmielewska/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komendant wojewódzki policji, Święto Policji, Tomasz Klimek
„To oni odpowiadają za bezpieczeństwo w państwie”. Nowo przyjęci policjanci złożyli uroczyste ślubowanie

Warmińsko-mazurski garnizon policji ma nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie złożyło 32 policjantów, 8 z nich to kobiety. Niestety z garnizonu wciąż odchodzi wielu funkcjonariuszy - albo do innych...

Zamknij
RadioOlsztynTV