Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To oni odpowiadają za bezpieczeństwo w państwie”. Nowo przyjęci policjanci złożyli uroczyste ślubowanie

Fot. K. Grabowska

Warmińsko-mazurski garnizon policji ma nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie złożyło 32 policjantów, 8 z nich to kobiety. Niestety z garnizonu wciąż odchodzi wielu funkcjonariuszy – albo do innych służb albo na emeryturę. To powoduje, że dziś w garnizonie do obsadzenia jest 160 etatów.

Największe braki są po wschodniej stronie województwa. Wymienia się powiaty gołdapski, olecki i węgorzewski. Tam są największe braki i najmniejsze zainteresowanie służbą.
Inspektor Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie uzasadnia to atrakcyjnością innych służb mundurowych – wojska i żandarmerii wojskowej.

Uczestniczący natomiast w ślubowaniu wicewojewoda Sławomir Sadowski podkreślał rolę policji w społeczeństwie. Przypomniał o wsparciu rządowym warmińsko-mazurskiego garnizonu. Aby poprawić warunki pracy, ale też żeby być bliżej ludzi udało się odtworzyć kilka posterunków. Systematycznie dokupowany jest też sprzęt i nowe radiowozy.

Dodajmy jeszcze, że nowi funkcjonariusze zasilą posterunki w Olsztynie, Elblągu, Bartoszycach, Działdowie i Iławie.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, policjanci, ślubowanie, Sławomir Sadowski
Tragiczny finał poszukiwań w Działdowie. Znaleziono ciało 18-latka

Odnaleziono ciało zaginionego 18-latka Mikołaja z Działdowa. Jego zaginięcie zgłoszono działdowskiej policji w niedzielę. Ciało znaleziono w poniedziałek około godz. 10:30 w okolicach ogrodów działkowych POD...

Zamknij
RadioOlsztynTV