Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolumbijskie uczelnie chcą nawiązać współpracę z UWM

Ambasador Kolumbii Victoria Gonzalez i rektor UWM Ryszardem Góreckim. Fot. P. Świniarski

Uczelnie wyższe w Kolumbii chcą współpracować z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

W tym celu stolicę Warmii i Mazur odwiedziła ambasador tego kraju – Victoria Gonzalez.

Rektor UWM profesor Ryszard Górecki jest przekonany, że otwiera się nie tylko szansa dla studentów z Kolumbii, ale również dla olsztyńskiej uczelni, bo na uniwersytecie nie mam w tej chwili żadnego studenta z krajów Ameryki Południowej.

00:00 / 00:00

Ambasador Kolumbii Victoria Gonzalez nie ukrywa, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma bardzo atrakcyjną ofertę kształcenia.

00:00 / 00:00

Tłumaczenie

Współpracujemy z wieloma uczelniami w Polsce, ale wydziały Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego są dla Kolumbijczyków najciekawsze, stąd moja wizyta w Olsztynie. Mam nadzieję, że również polscy studenci zainteresują się naszą drogą kształcenia.

Victoria Gonzalez podkreśliła, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski nie miał do tej pory podpisanego porozumienia o współpracy z instytucjami z Kolumbii. Wśród studentów UWM nie ma również żadnego obywatela państwa z Ameryki Południowej. (pswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, edukacja, studenci, studia, uczelnie, uczelnia, Kolumbia
Andrzej Kozłowski: trzeba natychmiast odbudować zaufanie wyborców

To kryzys państwa - tak profesor Andrzej Kozłowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie komentuje awarię systemu informatycznego Państwowej Komisji Wyborczej. W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn specjalista...

Zamknij
RadioOlsztynTV