Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolonie i obozy. Czy wszystkie są legalne?

Fot. Adobe Stock

Wakacje w pełni, ostatni miesiąc wolnego dzieci oraz młodzież często wykorzystuje na wyjazdy na kolonie lub obozy.

Każdy aktywny wypoczynek dla najmłodszych musi być zgłoszony do odpowiedniego kuratorium – przypomina Wojciech Cybulski, warmińsko-mazurski wicekurator oświaty.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Większość kolonii organizowanych w naszym regionie jest legalna i zgłaszana do kuratorium. Cały czas jednak zdarzają się wyjątki – mówi aspirant Tomasz Markowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Nie zapominajmy także o profilaktycznym sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu, którym dzieci będą podróżować na kolonie. W jaki sposób umówić wizytę funkcjonariuszy?

00:00 / 00:00

Do tej pory warmińsko-mazurscy policjanci skontrolowali ponad 130 pojazdów, które wiozły dzieci w miejsce zorganizowanego wypoczynku. W dwóch przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne.

Baza wypoczynków zgłoszonych do odpowiedniego kuratora oświaty jest dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki www.wypoczynek.mein.gov.pl.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, wypoczynek
Rodzeństwo zamknięte w nagrzanym aucie. Mogło dojść do tragedii

Mimo apeli, podczas upałów, wiąż zdarzają się przypadki pozostawiania dzieci w samochodach. Takie zdarzenie miało miejsce w Olsztynie. Jak powiedział Kamil Sułkowski, rzecznik olsztyńskiej Straży Miejskiej,...

Zamknij
RadioOlsztynTV