Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny węzeł obwodnicy otwarty. Cała trasa ma być gotowa przed wakacjami [ZDJĘCIA i VIDEO]

Drogowcy oddali do użytku węzeł Pieczewo, łączący obwodnicę Olsztyna z przedłużeniem ul. Pstrowskiego. Cała obwodnica, łącznie z odcinkiem Jaroty – Tomaszkowo ma być gotowa przed wakacjami.

Jak wyjaśnił Karol Głębocki z GDDKiA, węzeł łączy fragment obwodnicy z Olsztynem

Będziemy umożliwiali połączenie węzła z Olsztynem, czyli z ulicą będącą przedłużeniem ulicy Pstrowskiego. Nie będzie jeszcze możliwości skierowania się z tego węzła w stronę Szczytna. Kończona jest budowa nowego przebiegu drogi numer 51 w kierunku Klewek.

W tym miejscu powstają ponad 2 kilometry nowej drogi numer 53, która będzie obwodnicą wsi Szczęsne. Prace mają się zakończyć w połowie czerwca. Wtedy będzie można poruszać się we wszystkich kierunkach z węzła Pieczewo.

Drogowcy mają jeszcze do ukończenia ostatni odcinek obwodnicy między węzłami Olsztyn Jaroty i Olsztyn Południe. W okolicach Bartąga były problemy z osiadaniem gruntu. Po wykonaniu dodatkowych wzmocnień, trwają prace konstrukcyjne i wykończeniowe. GDDKiA szacuje, że w drugiej połowie czerwca kierowcy będą mogli jeździć po całej obwodnicy Olsztyna.

Nowy fragment obwodnicy Olsztyna. Fot. Ł.Sadlak

Nowy fragment obwodnicy Olsztyna. Fot. Ł.Sadlak

Nowy fragment obwodnicy Olsztyna. Fot. Ł.Sadlak

Nowy fragment obwodnicy Olsztyna. Fot. Ł.Sadlak

Redakcja: K. Ośko za A. Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, Olsztyn, Jaroty, pieczewo, video
Piotr Lisiecki: amerykańska ustawa 447 narusza podstawy europejskiego systemu prawnego. Andrzej Maciejewski: nie ma zgody na łamanie Konstytucji i podstawowych praw

O amerykańskiej ustawie 447 i zmianach w kodeksie karnym dotyczących zaostrzenia kar za pedofilię rozmawiali goście Porannych pytań. Obaj kandydują do  do Parlamentu Europejskiego z okręgu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV