Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny rok „Programu dla szkół”. Korzystają z niego najmłodsi uczniowie

Ponad 400 placówek edukacyjnych z województwa warmińsko-mazurskiego przystąpiło w tym roku do „Programu dla szkół”. Dzięki temu uczniowie młodszych klas szkół podstawowych otrzymują owoce, warzywa i produkty mleczne.

– Przekazują je dostawcy wybrani przez szkołę – powiedział Radiu Olsztyn Andrzej Szczapa z olsztyńskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który nadzoruje ten program.

Takich dostaw dla każdego dziecka powinno być 34 w całym semestrze, a mleka i przetworów mlecznych – 28. W każdym tygodniu dziecko powinno otrzymać co najmniej dwie porcje.

00:00 / 00:00

W programie od wielu lat uczestniczy Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie. Jej dyrektor Małgorzata Siergiej podkreśliła, że ma on walor edukacyjny.

Korzystają z tego programu młodsze dzieci – od klas 1-3 do 5. Jedne wolą rzodkiewki, inne przepadają za papryką, ale najważniejsze jest to, że uczą się różnorodności.

00:00 / 00:00

„Program dla szkół” jest finansowany z budżetów unijnego i krajowego. Oprócz dostaw warzyw, owoców i mleka odbywają się też warsztaty i wycieczki edukacyjne. Ogółem od roku szkolnego 2017/2018 uczniowie w całej Polsce dostali 1 mld 200 mln porcji owocowo-warzywnych i mlecznych.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w KOWR
„Zalew Wiślany moich marzeń”. Znamy zwycięzców konkursu

Zalew Wiślany oczami najmłodszych - tak w skrócie można opisać ideę konkursu plastycznego, którego zwycięzcy zostali wyłonieni w piątek w Braniewie. Jak podkreśla jeden z organizatorów...

Zamknij
RadioOlsztynTV