Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna oficjalnie otwarty. Zobacz WIDEO

Można jeździć kolejną częścią obwodnicy Olsztyna. W południe drogowcy otworzyli odcinek między węzłem Olsztyn-Wschód i węzłem Olsztyn-Jaroty.

Ci którzy wjeżdżają do Olsztyna od wschodu nie muszą zatem kierować się na zakorkowaną zwykle Lubelską. Teraz mają kolejną opcję. Można dojechać do węzła Jaroty i tam zjechać na trasę wojewódzką numer 598 w stronę Butryn i Zgniłochy lub w stronę miasta.

Drogowcy mają też nadzieję, że oddanie 9-kilometrowego odcinka będzie miało wpływ na ruch w mieście. Ci, którzy mieszkają w okolicach olsztyńskich Jarot, a pracują w obrębie Lubelskiej będą mogli skorzystać z tego rozwiązania, czyli przejechać fragmentem obwodnicy. Mieszkańcy Jarot obawiają się z kolei, że do momentu oddania brakującego fragmentu obwodnicy, przez ich dzielnice będą przejeżdżały ciężarówki.

Budowa oddanego do użytku odcinka była bardzo trudna. Wymieniliśmy ponad milion metrów sześciennych gruntów organicznych

– powiedział Radiu Olsztyn Dariusz Taraszkiewicz z firmy Budimex.

W otwarciu drogi uczestniczył m.in. były wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Przypomnę, że ponad 8 miliardów złotych na inwestycje drogowe zostało w naszym województwie zainwestowanych przez ostatnich kilka lat. To konkretny fakt.

Budowa oddanego odcinka kosztowała miliard 50 milionów złotych. Dofinansowanie z Unii to ponad 500 milionów złotych. W ocenie wojewody Artura Chojeckiego obwodnica będzie przyciągać inwestorów.

Widzę duży potencjał, potwierdzony już pewnymi faktami, chociażby w okolicach trasy S7. Myślę, że podobnie będzie tutaj.

Brakujący odcinek, między węzłami Olsztyn-Jaroty a Olsztyn-Południe ma być gotowy w kwietniu. Węzeł Pieczewo, zgodnie z umową, ma powstać do końca czerwca.

Czy tak się stanie, to zależy w dużym stopniu od tego, kiedy ustąpią warunki zimowe

– przekonywał Mirosław Nicewicz, szef GDDKiA w Olsztynie.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, Olsztyn, video, uwaga
Białe szaleństwo w Bliższych spotkaniach. Jak poszła nam nauka jazdy na snowboardzie?

Dziś wyjazdowe studio Radia Olsztyn dotarło na Górę Czterech Wiatrów w Mrągowie. Na miejscu są Krzysztof Kaszubski i Małgorzata Sadowska. Ostatnie dni ferii przyciągnęły amatorów białego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV