Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny nauczyciel z prokuratorskim zarzutem. Jest podejrzany o przestępstwo seksualne

Wychowawca z internatu przy Zespole Szkół im. Rataja w Reszlu podejrzany o przestępstwo seksualne. Zarzut postawiła mu Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie.

Wychowawca w internacie

Szymon M. odpowie za to, że w grudniu 2022 roku w internacie, przytrzymał ręką uczennicę i dotykał jej piersi. Prokurator przesłuchał podejrzanego, ale ten nie przyznał się do winy. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, które są sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, pokrzywdzona w chwili zdarzenia była pełnoletnia.

Sprawa jest w toku. Wychowawca nie pracuje już w internacie, bo gdy wszczęto postępowanie przygotowawcze, rozwiązano z nim umowę. Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Niewłaściwe zachowania innych nauczycieli

Już w lutym Prokuratura Okręgowa w Olsztynie informowała o niewłaściwych zachowaniach nauczycieli z Zespołu Szkół w Reszlu wobec uczennic.

Zarzut usłyszał nauczyciel, który dotykał pośladków uczennicy podczas praktycznych zajęć nauki zawodu. Postępowanie prowadzone przez prokuratora w części to potwierdziło i Andrzejowi M. został przedstawiony zarzut. Mężczyzna nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

Z kolei dyrektor szkoły nawiązał intymną relację z uczennicą. Prokurator umorzył jednak postępowanie, bo uznał, że pokrzywdzona była pełnoletnia postępowała w pełni świadomie. Dyrektor został odwołany przez starostę kętrzyńskiego i toczy się wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Chodzi o to czy dopuścił się uchybienia godności zawodu nauczyciela.

Rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie warmińsko-mazurskim zakończył postępowanie i skierował sprawę do komisji dyscyplinarnej, która w najbliższym czasie zacznie rozpatrywać ją na rozprawie

– poinformował wicekurator oświaty Wojciech Cybulski.

Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Reszel, prokurator, dyrektor, nauczyciel, zarzuty, nauczyciele, czynności seksualne, internat
Sąd Najwyższy zdecyduje co dalej ze sprawą „Helpera”. Akta liczą kilkaset tomów

Akta sprawy stowarzyszenia "Helper", w której jednym z głównych oskarżonych jest były poseł PiS Tomasz K. znany jako agent Tomek zostały wysłane do Sądu Najwyższego, by...

Zamknij
RadioOlsztynTV