DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro

Kolejny medal elblążanina na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Mateusz Zdaniukiewicz zdobył brąz

Mamy drugi medal elblążanina na 15. Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. Brązowy medal w tenisie stołowym zdobył zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych Zefirek Mateusz Zdaniukiewicz, w parze mieszanej z Małgorzatą Królik.

Mateusz ma 17 lat, uczy się w szkole podstawowej. Sport jest jego ulubionym zajęciem, tenis uprawia od trzech lat. I jak mówi, nie jest to łatwa gra, a najtrudniej jest ścinać. Do sportu namówili go nauczyciele wf- u: Donata Kalińska i Józef Durka, którzy nazywają go perełką. Jest medalistą Mistrzostw Polski w koszykówce i tenisie stołowym, sport bardzo otworzył go na świat. W piątek Mateusz wraca do Elbląga. Szkoła już szykuje specjalne powitanie.

Dodajmy, że Mateusz Zdaniukiewicz startował też w turnieju singlowym tenisa stołowego. W swojej grupie zajął czwarte miejsce. W 90-osobowej reprezentacji Polski na 15. Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi znalazło się siedmioro mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w brązowy medal, Mateusz Zdaniukiewicz, 15. Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalne w Abu Dhabi, tenis stołołowy
Brąz dla szczypiornistek Kram Startu Elbląg? RELACJE w Radiu Olsztyn

Dziś okaże się, czy szczypiornistki Kramu Startu Elbląg obronią trzecie miejsce w kraju, wywalczone rok temu w dramatycznych okolicznościach. Tym razem również ostatni mecz sezonu zdecyduje,...