Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny dzień zakupowego szaleństwa. Tym razem głównie przez internet

– Sprawdzać ceny i realnie oceniać swoje potrzeby – to rady specjalistów w nawiązaniu do przypadającego dziś Cyber Monday. To wielkie wydarzenie dla tych, którzy preferują robić zakupy bez wychodzenia z domu. 

Przedświąteczne okazje i wyprzedaże sprawiają, że wielu z nas traci zdrowy rozsądek i nie analizuje faktycznej promocji. – Dlatego warto chociażby zwracać uwagę na informację o najniższych cenach, które obowiązywały w okresie 30 ostatnich dni – powiedziała Jadwiga Urbańska, miejski rzecznik konsumentów w Olsztynie.

Wiele osób zapomina także, że kupując towar w sklepie stacjonarnym nie zawsze będzie można go zwrócić. W tym wypadku jest to dobra wola sprzedawcy. Inne przepisy obowiązują w sprzedaży internetowej. Tu mamy 14 dni na ewentualny zwrot towaru.

Kupując w sieci należy przede wszystkim zachować szczególną ostrożność, gdyż ryzyko oszustwa jest większe niż w przypadku zakupów stacjonarnych. – Przede wszystkim nie podawajmy danych z naszego dowodu osobistego. Sprzedawca potrzebuje zupełnie innych danych – podkreśliła Jadwiga Urbańska.

Nie powinniśmy także korzystać z podejrzanych form płatności, a przede wszystkim przed zakupem należy zweryfikować sprzedawcę, chociażby sprawdzając opinie innych użytkowników na forach internetowych.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w internet, zakupy, wyprzedaż
Black Friday. Czy warto podążać za obniżkami cen?

Black Friday, Black Week, a może nawet czarny miesiąc? Promocje opanowały handel. Czy warto podążać za wywieszkami informującymi o obniżkach cen? Sprawdzają to m.in. inspektorzy handlowi...

Zamknij
RadioOlsztynTV