Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni świadkowie w procesie dzieciobójczyni z Lubawy

W Elblągu rozpoczął się proces dzieciobójczyni z Lubawy. Fot. M. Stankiewicz

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom dziś nie zakończy się proces dzieciobójczyni z Lubawy.

Lucyna D. stanęła przed Sądem Okręgowym w Elblągu za uduszenie trzech swoich nowonarodzonych synów: Huberta, Andrzeja i Antoniego. Do zabójstw doszło w 2009, 2010 i 2013 roku. Ciała dzieci przetrzymywała w domowej zamrażarce.

Sprawa przed sądem w Elblągu toczy się od 6 tygodni. Dziś przesłuchani zostaną czterej biegli i jeden świadek. To miało zakończyć postępowanie. Jednak sąd wezwie jeszcze 10 kolejnych świadków. Nieoficjalnie mówi się, że mimo tego proces powinien się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Aby chronić prawa żyjących dzieci i rodziny oskarżonej, proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Lucyna D. przyznała się do nieumyślnego spowodowania śmieci trzech chłopców krótko po urodzeniu każdego z nich. Grozi jej za to nawet dożywocie. Wiadomo, że kobieta była ofiarą przemocy domowej. Jej mąż został skazany za znęcanie się nad nią przez 20 lat trwania związku. (mstan/bsc)

Proces dzieciobójczyni z Lubawy toczyć się będzie za zamkniętymi drzwiami. Fot. M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w morderczyni, Lubawa, Lucyna D., matka
Sąd w Olecku wydał wyrok ws. matki czteromiesięcznej Joli

2 lata w zawieszeniu na 3 i dozór kuratora sądowego - taki wyrok usłyszała Anna K. matka 4-miesięcznej Joli, która zmarła pod koniec ubiegłego roku. Kobieta...

Zamknij
RadioOlsztynTV