Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni kierowcy ukarani wysokimi mandatami za wykroczenia drogowe

Fot: PAP/D. Delmanowicz

Sypią się wysokie mandaty za wykroczenia drogowe. W powiecie piskim dwaj kierowcy zatrzymani do kontroli muszą zapłacić łącznie 4 tysiące złotych.

W Mikoszach, w gminie Orzysz, kierujący oplem pędził przez miejscowość z prędkością ponad 100 km/h – relacjonuje nadkomisarz Anna Szypczyńska z policji w Piszu.

Mieszkaniec Olsztyna jechał z prędkością 109 kilometrów na godzinę przy ograniczeniu do 50. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Do tego został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Z kolei w Rucianem-Nidzie policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. 29-latek słono za to zapłaci.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta ukarany został mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Natomiast w Piszu policjanci zatrzymanym do kontroli volkswagena, którym kierował mieszkaniec gminy. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na rok. 32-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, Pisz, mandat, prawo jazdy, pijany kierowca, punkty karne
Tragiczny wypadek na rzece Pisie. Prokuratura umorzyła sprawę

Prokuratura Rejonowa w Piszu umorzyła sprawę tragicznego, sierpniowego wypadku na rzece Pisie w Piszu. Jacht z sześcioma osobami na pokładzie zahaczył wówczas masztem o czynną linię...

Zamknij
RadioOlsztynTV