Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni funkcjonariusze zasilą szeregi warmińsko-mazurskiej policji

Fot. KWP Olsztyn

Szeregi warmińsko-mazurskiej policji zasiliło 80 nowych policjantów. W piątek złożyli uroczyste ślubowanie, pierwsze w 2021 roku.

Z uwagi na pandemię wywołaną koronawirusem ślubowanie miało skromniejszy charakter niż w latach wcześniejszych. Nie było zaproszonych gości, a bliscy policjantów nie mogli być świadkami tej ważnej dla nich chwili.

Nowi funkcjonariusze w obecności nadinsp. Tomasza Klimka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

To jedno z największych przyjęć do policji od lat – mówi nadinsp. Tomasz Klimek.

00:00 / 00:00

Kolejne przyjęcia do służby w policji są zaplanowane na koniec lutego – dodał nadinsp. Klimek.

00:00 / 00:00

Do służby przyjętych zostało 80 nowych policjantów (11 kobiet i 69 mężczyzn). Zasilą oni szeregi OPP w Olsztynie, KWP w Olsztynie, KMP w Olsztynie, KMP w Elblągu, KPP w Braniewie, KPP w Ełku, KPP w Giżycku, KPP w Gołdapi, KPP w Iławie, KPP w Kętrzynie, KPP w Lidzbarku Warmińskim, KPP w Mrągowie, KPP w Nidzicy, KPP w Olecku, KPP w Ostródzie, KPP w Piszu i KPP w Szczytnie.

Aktualnie służbę w garnizonie warmińsko-mazurskiej Policji pełni 3522 policjantów.

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, ślubowanie
Policja ewakuowała 2 osoby z płonącego domu w Pasymiu. Z ogniem walczyło 7 zastępów straży

W Pasymiu policjanci ewakuowali z płonącego domu 13-latkę i jej 64-letnią babcię. Rano policjanci ze szczycieńskiej komendy przejeżdżali przez Pasym, kierując się do służbowej punktu kontrolnego....

Zamknij
RadioOlsztynTV