Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn: nowe miejsce na mapie utrudnień drogowych

Duże korki na ulicy Mickiewicza w Olsztynie. To efekt zamknięcia skrzyżowania ulicy Kościuszki i alei Piłsudskiego.

Fot. Andrzej Piedziewicz

Ze względu na budowę linii tramwajowej Piłsudskiego jest nieprzejezdna od skrzyżowania z Głowackiego aż do ratusza, dlatego część kierowców jedzie ulicami Mickiewicza i Kopernika, powodując zatory. Dodatkowo, ulicami Mickiewicza i Kopernika jeździ część autobusów komunikacji miejskiej, które do tej pory jeździły aleją Piłsudskiego.

Fot. Andrzej Piedziewicz

Kierowcy, którzy rano i po południu jechali ul. Mickiewicza nie kryli przerażenia.

00:00 / 00:00

Fot. Andrzej Piedziewicz

00:00 / 00:00

Na skrzyżowaniu Mickiewicza i Kopernika rano i po południu – podczas komunikacyjnych szczytów – ruchem sterują policjanci. Komenda miejska informuje, że funkcjonariusze będą kierowali tan ruchem do końca tygodnia – później zajmie się tym posiadający odpowiednie uprawnienia pracownik firmy budowlanej.

Fot. Andrzej Piedziewicz

Aleja Piłsudskiego na odcinku od Głowackiego do ratusza ma być nieprzejezdna do końca sierpnia, natomiast całkowite zakończenie prac przy budowie linii tramwajowej ma nastąpić pod koniec października.

 

(apiedz/łw/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, ruch, przebudowa, tramwaje
Do Olsztyna trafiają kolejne tramwaje

Olsztyn jako jedyny w Polsce będzie mieć tramwajową flotę złożoną tylko z nowych i nowoczesnych maszyn. Do miasta trafiają kolejne części taboru. Każdy z 15 tramwajów,...

Zamknij
RadioOlsztynTV