Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne zmiany organizacji ruchu w Olsztynie

Przebudowa ul. Sikorskiego w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

W nocy, w Olsztynie ponownie zmieniła się organizacja ruchu w związku z budową linii tramwajowej.

Częściowo zamknięte jest skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Wilczyńskiego oraz część ul. Wilczyńskiego na odcinku od skrzyżowania do ul. Bartąskiej. Otwarto natomiast ulice Bukowskiego i Płoskiego oraz skrzyżowanie ulic Witosa i Janowicza.

Ruch po całej alei Sikorskiego oraz ulicach Płoskiego i Bukowskiego odbywa się jedną jezdnią w każdym kierunku. Tak będzie przed 6 do 8 tygodni.

Są też zmiany w kursowaniu autobusów. Dojeżdżające do os. Generałów linie numer: 15, 17 i 26 mają skróconą trasę do pętli przy ul. Jarockiej i trzeba korzystać z autobusu dowozowego. Krótsza jest także trasa linii 24, a autobusy linii 36 jadą objazdem ulicami Płoskiego i nowo otwartą Bukowskiego.

Jutro (27.04) rano dziennikarze Radia Olsztyn i TVP Olsztyn sprawdzą jaki środek transportu jest najszybszy w olsztyńskich porannych korkach. O godz. 7.15 z olsztyńskich Jarot wyruszą rowerzysta, kierowca samochodu oraz pasażer komunikacji miejskiej. Meta tego nietypowego wyścigu to plac przed olsztyńskim ratuszem.

Relacje w Poranku Radia Olsztyn. Zapraszamy!

(kan/jer/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, budowa, tramwaje, organizacja
Kolejne spotkanie poświęcone Koszarom Dragonów

W Olsztynie trwa kolejne warsztaty dotyczące Koszarów Dragonów. Tym razem uczestnicy nie tylko rozmawiają o przyszłości powojskowych terenów, ale także udali się na wycieczkę. Spotkanie rozpoczęło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV