Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne zmiany organizacji ruchu w Ełku

Rail Baltica połączy Ełk z krajami bałtyckimi i Europą Zachodnią. Fot. PKP PLK

Budowa linii kolejowej Rail Baltica spowodowała wiele zmian w organizacji ruchu w Ełku. Od dzisiaj dołączają do nich kolejne.

Zmiany dotyczą ulicy Kolejowej na odcinku od Sielskiej do Szyszkowej. Fragment ten został wyłączony z ruchu. Prowadzone są tam prace w okolicach przejazdu kolejowego. Mieszkańcy okolicznych domów mają zapewniony dojazd do swoich posesji.

Pozostali muszą korzystać z objazdu ulicami Norwida, Przemysłową i Wczasową. Zmiany potrwają do 18 kwietnia.

Postęp prac przy budowie linii Rail Baltica

Międzynarodowa linia kolejowa Rail Baltica połączy Ełk z krajami bałtyckimi i Europą Zachodnią. Na stacji w Ełku zbudowano 34 km torów i 112 rozjazdów. Zaawansowane są roboty przy budowie nowych peronów. Na obu jest zadaszenie i część elementów wyposażenia. Na peronie nr 1 kończy się układanie nawierzchni.

Pod wiaduktem kolejowym nad ul. Suwalską zakończono betonowanie specjalnej konstrukcji tzw. wanny szczelnej, która zabezpieczy ulicę przed zalaniem. Ostatni etap betonowania konstrukcji prowadzony jest także na budowie mostu nad rzeką Ełk. Przygotowano tymczasową podporę w nurcie rzeki, zbrojenia i szalunki.

Tuż obok, po gotowej części przeprawy, poprowadzono ruch pociągów. Konstrukcja nowego wiaduktu nad ul. Kolejową jest gotowa, trwają natomiast prace przy przebudowie ulicy. Gotowa jest także konstrukcja nowego wiaduktu kolejowego nad ul. Towarową. Kończą się prace związane z zabudową torów. Trwa budowa układu drogowego, w tym ronda.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za M. Zbrożek

Trwa budowa linii Rail Baltica. Postępują prace na stacji i wiaduktach w Ełku

 

Więcej w Ełk, rail. baltica, zmiana organizacji ruchu
Tomasz Andrukiewicz ponownie prezydentem Ełku

Kolejne 5 lat w Ełku będzie rządził dotychczasowy prezydent. Według oficjalnych danych głosowało na niego 59,5% wyborców. Tomasz Andrukiewicz pokonał Rafała Karasia (PiS) - 16,8% i...

Zamknij
RadioOlsztynTV