Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych w regionie. Skorzysta 18 gmin i powiatów

18 kolejnych samorządów podpisało umowy na dofinansowania budowy, remontów i modernizacji dróg lokalnych. Pieniądze na ten cel pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Łącznie to 22 inwestycje z tzw. listy rezerwowej, które są warte prawie 27 milionów złotych.

Przebudujemy drogę gminną Rożyńsk Wielki – Bzury. To obecnie droga żwirowa, która jest bardzo kosztowna w utrzymaniu. Otrzymaliśmy dofinansowanie na poziomie 60 procent.

– powiedział Rafał Wilczewski, wójt gminy Prostki w powiecie ełckim.

00:00 / 00:00

W Ełku przebudowana zostanie ulica św. Wojciecha.

To droga, która stanowi dojazd do nowego skrzydła szkoły. Jesteśmy też w czasie dużego projektu, rozbudowy szkoły podstawowej numer 5. Droga zapewnia dojazd do szkoły, budynków żłobka i przedszkola

– mówił zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański.

00:00 / 00:00

Z dofinansowania skorzysta też powiat kętrzyński. W początkowej fazie tylko jedna z dróg znalazła się na liście podstawowej. Teraz, trzy kolejne zadania, które były na liście rezerwowej, mogą być zrealizowane.

To droga Nakomiady-Godzikowo i dwa odcinki trasy Koczarki-Krzyżany. Na dwie inwestycje mamy już wyłonionych wykonawców

– dodaje starosta kętrzyński Michał Kochanowski.

00:00 / 00:00

Z kolei we wsi Jaroty w gminie Stawiguda zbudowana zostanie ul. Zachodnia, która doprowadza ruch do nowych osiedli mieszkaniowych.

Teraz funkcjonuje tam droga tymczasowa z płyt betonowych – powiedział wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowych. Wójt podkreśla, że potrzeby inwestycyjne, szczególnie te drogowe, są w gminie Stawiguda gigantyczne. Michał Kontraktowicz przypomina, że gmina Stawiguda od 2 lat jest gminą z najszybszym przyrostem liczby mieszkańców w regionie.

00:00 / 00:00

Umowy z samorządowcami podpisał wojewoda Artur Chojecki.

Samorządowcy mówią o tym, że kiedyś obliczyli, że doprowadzenie do względnego ładu na drogach gminnych i powiatowych może zająć 20, a nawet 30 lat. Po rozpoczęciu funkcjonowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ten czas skraca się do 7 lub 8 lat.

00:00 / 00:00

W nowym naborze na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do województwa warmińsko-mazurskiego może trafić maksymalnie 95,5 miliona złotych.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w drogi, droga, remont
Województwo otrzymało fundusze na poprawę bezpieczeństwa. Co zostanie zmodernizowane?

75 przejść dla pieszych na drogach powiatowych i 50 na drogach gminnych naszego regionu zostanie zmodernizowanych. Premier zatwierdził listy zadań i wniosków o dofinansowania na poprawę...

Zamknij
RadioOlsztynTV