Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne osoby uratowane przed wychłodzeniem

Bezdomna kobieta spała w namiocie. Fot. SM Olsztyn

Temperatury wprawdzie wzrosły, ale miniona noc – zwłaszcza na Mazurach – była mroźna. Policjanci przypominają, by zwracać uwagę na bezdomnych i potrzebujących pomocy.

Często służby wzywają zaniepokojeni mieszkańcy. Tak było w Ełku. Dyżurny otrzymał informację, że w okolicy sklepu siedzi nietrzeźwy mężczyzna; nie wiedział jak się nazywa, policjanci odprowadzili go do domu, pod opiekę matki – mówi rzeczniczka tamtejszej komendy Agata Kuligowska de Nałęcz.

Podobnie interwencja potrzebna była ostatniej nocy. Tym razem chodziło o bezdomnego. Mężczyzna był przemoknięty, trząsł się z zimna. Został przebadany przez lekarza i przewieziony do komendy.

W regionie działa całodobowa infolinia, dzwoniąc pod numer: 800 165 320 nie tylko osoby bezdomne i samotne, ale również ci którzy chcieliby im pomóc mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy finansowej, prawnej i medycznej.

Według ostatniego spisu Wydziału Polityki Społecznej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, w regionie może przebywać półtora tysiąca bezdomnych.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

 

 

 

(grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomni, mróz, zamarznięcie, wychłodzenie
Coraz częściej ptaki nie odlatują na zimę

Zimy są coraz łagodniejsze i coraz więcej ptaków, kiedyś o tej porze roku nieobecnych, można teraz w Polsce i w regionie zaobserwować. W Olsztynie świetnie sobie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV