Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne gry kontrolne Indykpolu AZS-u Olsztyn

Fot. Twitter/Indykpol AZS

Indykpol AZS Olsztyn przygotowuje się do kolejnych sparingów. W piątek i w sobotę siatkarze zagrają w turnieju Partnerstwa Regionalnego w Kozienicach koło Radomia.

Oprócz akademików wystąpią także: Czarni Radom, beniaminek Plusligi – LUK Politechnika Lublin oraz ukraiński Barkom Kazhany Lwów. W ubiegły piątek i sobotę olsztynianie zagrali towarzyski dwumecz z Treflem Gdańsk w Elblągu. W pierwszym spotkaniu AZS wygrał 3:1, w drugim – przegrał 0:3.

Czy wnioski po tych sparingach zostały wyciągnięte? Zapytaliśmy o to trenera Indykpolu AZS-u – Marco Bonitty:

[tłumaczenie]

Priorytetem dla mnie było to, aby wszyscy zawodnicy zagrali, dlatego w obu meczach zobaczyliśmy zupełnie inne szóstki. Graliśmy bardzo dobrze w pierwszym meczu i w wielu momentach drugiego spotkania, jednak poziom obu spotkań się delikatnie różnił. Jestem zadowolony z gry wszystkich zawodników. Pracujemy dalej. – Ma pan bardzo ciężki orzech do zgryzienia w trakcie sparingów. W składzie są wszyscy zawodnicy na każdej pozycji oprócz przyjęcia. Jest tylko Wiktor Janiszewski z pierwszego zespołu. Lewe skrzydło praktycznie nie istnieje w tym momencie – Nie ma szans, żeby sytuacja była inna, ponieważ pozostali przyjmujący grali lub grają w swoich reprezentacjach. Torrey De Falco przyleci do nas w najbliższych dniach. W Elblągu obaj nasi libero grali na przemian na swojej pozycji oraz na przyjęciu. Dziękuję zespołowi z Gdańska, że zgodził się grać z nami mimo naszej sytuacji kadrowej. Trzeba sobie jakoś radzić.

Wspomniany Amerykanin dziś dołączył do zespołu. Jest to przyjmujący reprezentacji USA Torrey De Falco. – Jedziemy tam z założeniem szkoleniowym, a nie wynikowym – zapowiada trener Indykpolu AZS-u Olsztyn Marco Bonitta.

00:00 / 00:00

Środkowy akademików Szymon Jakubiszak natomiast nie ukrywa, że zespół jedzie do Kozienic, aby wygrać oba mecze.

00:00 / 00:00

Jutro o 19 Indykpol AZS Olsztyn zagra swój mecz półfinałowy z LUK Politechniką Lublin. Drugą parę tworzą Czarni Radom i Barkom Lwów. W sobotę mecz o 3. miejsce oraz finał.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS
Polscy siatkarze ponownie zwyciężyli

Reprezentacja Polski pokonała Grecję 3:1 w trzecim spotkaniu rozgrywanych właśnie Mistrzostw Europy. W pierwszych dwóch partiach spotkania polscy siatkarze potwierdzili swoją dobrą postawę podczas turnieju. Ku...

Zamknij
RadioOlsztynTV