Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne dwie osoby z regionu zakażone koronawirusem. To 31. przypadek wykrycia wirusa SARS-CoV-2 w kraju

fot. Przemysław Getka

Potwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce – informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Testy potwierdziły obecność nowego patogenu u kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). Łącznie w naszym regionie zarażone są już cztery osoby. Stan wszystkich jest dobry.

O pacjentkach z ostródzkiego szpitala mówi rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek:

To są dwie kobiety z województwa warmińsko-mazurskiego. Trafiły one wczoraj na oddział zakaźny w Ostródzie. Dziś potwierdzono dodatnie wyniki badań. Obie pacjentki są w stanie dobrym. Mamy dwadzieścia trzy osoby hospitalizowane, w tym cztery zakażone, dwie osoby w kwarantannie szpitalnej, siedemdziesiąt sześć w kwarantannie domowej, a pięćset czterdzieści siedem pod nadzór epidemiologiczny.

00:00 / 00:00

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 resort zdrowia poinformował 4 marca. Osoby z koronawirusem przebywają m.in. w szpitalach we Wrocławiu, w Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie czy Warszawie.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

 

Autor: P. Świniarski/PAP/IAR/MZ
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w region, ministerstwo zdrowia, uwaga, pilne, zakażenie
Resort zdrowia potwierdza kolejne przypadki koronawirusa. Dziecko wśród zarażonych

Kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Ministerstwo zdrowia informuje o dwóch nowych pacjentach. Obecnie zakażonych koronawirusem jest 27 osób. Mamy 2 nowe przypadki zakażenia #koronawirus,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV