Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne dotacje w programie Niepodległa. Można składać wnioski na dofinansowanie projektów

Fot. K.Olszewski

Festiwale, koncerty, spektakle, rekonstrukcje historyczne, także projekty animacyjno-edukacyjne np.: warsztaty, gry terenowe i konkursy. Biuro Programu „Niepodległa” w Warszawie od poniedziałku przyjmuje wnioski na dofinansowanie wydarzeń, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości.

Spotkanie w tej sprawie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. O pieniądze mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Zainteresowanie jest bardzo duże – mówiły przedstawicielki różnych organizacji w regionie.

00:00 / 00:00

A wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski wyjaśnia, dlaczego tak ważne jest budowanie lokalnych więzi właśnie w takich projektach:

Przecież utraciliśmy Warmię w wyniku pierwszego rozbioru Polski, w 1772 roku. Podkreślanie polskości na Warmii stwarza więzi społeczne, które obracają się wokół największych wartości – tożsamości, wiary, tradycji.

00:00 / 00:00

Beneficjenci mogą ubiegać się o kwoty od 10 do 100 tysięcy złotych.  W skali kraju do dyspozycji jest pula 8 mln złotych. Wnioski można składać do 26 marca, a dofinansowane zadania mają być realizowane od maja do listopada.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio
Fot. K. Olszewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dotacje, dofinansowanie, Sławomir Sadowski, niepodległa
W Elblągu można jeszcze składać wnioski na renowację zabytków

Do końca lutego elblążanie mogą składać wnioski do Urzędu Miasta na wsparcie renowacji swoich zabytkowych domów lub obiektów użyteczności publicznej. Pieniądze na ten cel pochodzą z...

Zamknij
RadioOlsztynTV