Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna próba oszustwa na funkcjonariusza CBŚ. 38-latka nie dała się okraść

Fot. fotolia.pl

Policja w Szczytnie ujawniła próbę oszustwa metodą na tzw. funkcjonariusza CBŚ. Do 38-letniej kobiety, mieszkanki gminy Szczytno zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Poinformował kobietę, że jej pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i ma dojść do włamania na konto.

Powiedział też, że kobieta jest od dłuższego czasu obserwowana przez grupę przestępczą. Rozmówca dla uwiarygodnienia, że faktycznie jest policjantem, poprosił kobietę, aby ta nie rozłączając się wybrała numer 112 i upewniła się, że ma do czynienia z kimś uczciwym.

Kobieta nie uwierzyła w tę opowieść. Oszust się rozłączył, gdy powiedziała, że jego tożsamość zweryfikuje korzystając z innego numeru telefonu. 38-latka poinformowała o sprawie szczycieńską jednostkę policji.

Policja przypomina, aby nigdy nikomu nieznajomemu pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy. W przypadku telefonu o zaistniałym wypadku, wymaganej kaucji, odszkodowaniu czy też planowanym włamaniu na rachunek bankowy natychmiast się rozłączyli z rozmówcą i zadzwonili na bezpłatny telefon alarmowy 112 informując Policję o takiej rozmowie.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, oszust, oszustwo
Liczył na uczciwą pracę, nieświadomie stał się kurierem w rękach fałszywych protetyków

Policjanci z Elbląga poinformowali o nowym sposobie oszustwa. Tym razem przestępcy zaczęli żerować na zdrowiu podając się za firmę protetyczną. Sprawa wyszła na jaw, gdy na...

Zamknij
RadioOlsztynTV